housesnorthwest@housesnorthwest.com


Tag Archives: budynek

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym wzrasta z roku na rok. Najważniejszym powodem powodzenia takich domów są finanse, gdyż dom energooszczędny to taki, który zużywa 3–4-krotnie mniej energii do ogrzewania aniżeli budynek typowy, a mniejsze straty energii to wiele niższe rachunki za ogrzewanie.
Read More

Domy niskoenergetyczne – innowacyjne rozwiązania na miarę dzisiejszych czasów!

Teraz coraz silniej podkreśla się wagę ochrony środowiska. Rzeczona problematyka regularnie gości w naszych mediach oraz debacie prowadzonej na forum publicznym.
Read More

Z jakiej przyczyny co roku coraz w wyższym stopniu modne staje się murowanie na sucho?

Jak z danych, wysyłanych co pewien czas przez przeróżnego rodzaju organizacje, w Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej domów i mieszkań. To niesłychanie słuszna wiadomość, gdyż świadczy o tym, że sporo ludzi decyduje się jakkolwiek zostać w kraju i to oczywiście w swojej ojczyźnie przebywać i zakładać rodziny. Powinno się również spostrzec, że w dzisiejszych czasach gałąź budowlana zaznaje w rzeczywistości ogromną przemianę.
Read More

Nowatorskie technologie i rozwiązania używane w dzisiejszych czasach podczas realizacji płaskiego dachu.

Spora część osób które budują swój dom wybiera standardowy dach ze spadem, dachy płaskie zupełnie w naszym kraju się nie przyjęły. Może to wynikać z naleciałości z minionej epoki, gdy największym problemem dachów tego typu była szczelność. Dziś że nowoczesne technologie już dawno rozwiązały ten problem, to jednak przekonanie o złych cechach dachów płaskich cały czas funkcjonuje wśród projektantów domów, i liczba tego typu projektów bez przerwy jest stosunkowo mała.
Read More