housesnorthwest@housesnorthwest.com


Tag Archives: dach

Nowatorskie technologie i rozwiązania używane w dzisiejszych czasach podczas realizacji płaskiego dachu.

Spora część osób które budują swój dom wybiera standardowy dach ze spadem, dachy płaskie zupełnie w naszym kraju się nie przyjęły. Może to wynikać z naleciałości z minionej epoki, gdy największym problemem dachów tego typu była szczelność. Dziś że nowoczesne technologie już dawno rozwiązały ten problem, to jednak przekonanie o złych cechach dachów płaskich cały czas funkcjonuje wśród projektantów domów, i liczba tego typu projektów bez przerwy jest stosunkowo mała.
Read More

Czym jest membrana dachowa i jakie plusy mają dachówki z ceramiki?

Dach składa się z wielu istotnych fragmentów, z jakich wszelki pełni znaczącą rolę. Jedną z istotnych części dachu jest membrana dachowa, jaka koniecznie winna odnaleźć się na każdym dachu. Jej brak zdoła grozić niezwykle poważnymi konsekwencjami, podobnie jak nieprawidłowe założenie membrany dachowej czy też jej uszkodzenie.
Read More

Czy zamawialiśmy już ogłoszenie kupie mieszkanie?

Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupieniem lokalu to obowiązkowo musimy przemyśleć kilka kwestii. Czy powinno być ono nowe, czy pragniemy je kupić od kogoś innego, czy pragniemy skorzystać z biura nieruchomości czy nie, i jakie powinno mieć ono wymiary.
Read More

Własne mieszkanie w mieście to dziś luksus?

Wielu ludzi pragnie mieć swoje lokum, do którego mogłoby wracać po trudach pracy, jednak okazuje się, że nie jest to wcale takie oczywiste i w tym przypadku chcieć nie zawsze znaczy móc. Zakup mieszkania wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na to, by nagle pozbyć się kilkuset tysięcy, ponieważ po prostu często ich nie mamy. Oszczędności ludzie gromadzą przez lata, a to za sprawą tego, że wynagrodzenia utrzymują się przeważnie na średnim poziomie. Większość ludzi nie może sobie od ręki pozwolić na zakup mieszkania. Na szczęście są sposoby, by temu choć trochę zaradzić.
Read More