housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Inwestycje » Jak bezpiecznie kupić mieszkanie obciążone hipoteką?

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie obciążone hipoteką?

Mieszkania, które są obciążone hipoteką nie są wcale gorsze od takich niejako świeżych, całkowicie wolnych od jakichkolwiek długów. Pamiętajmy o tym, że w Polsce nadal prawo nie jest wolne od różnego rodzaju głupstw, ale można śmiało powiedzieć, iż akurat w przypadku prawa mieszkaniowego wcale nie jest aż tak beznadziejnie. Czyli jeżeli ktokolwiek z nas na poważnie zastanawia się nad tym, aby kupić mieszkanie, które jest obciążone hipoteką, bez najmniejszego cienia wątpliwości powinien to zrobić. Dlaczego? Głównie z takiej przyczyny, że bądź co bądź idzie zakupić mieszkanie za sporo mniejsze pieniądze. Może nie we wszystkich przypadkach mamy świetną okazję do tego, aby wreszcie zakupić wymarzone pieniądze za śmieszne pieniądze, ale rzeczywistość jest taka, iż mimo wszystko będziemy mogli zaoszczędzić całkiem sporą kaskę. I fajnie.
syrenaprop_art11
Szczególnie czymś wielce godnym naszego zainteresowania powinny być mieszkania na takich osiedlach, gdzie dostrzec można było w poprzednich latach ogromne zainteresowanie kredytem w szwajcarskich frankach. Z doświadczenia, takie mieszkania można kupić za sporo mniejsze pieniądze. Jednakże niech żądza zaoszczędzenia kasy na nieruchomościach nie sprawia, że najzwyczajniej w świecie zapomnimy o tym, jak niesamowicie istotna jest troska o nasze bezpieczeństwo. Czyli niech nie będzie tak, iż zakupimy mieszkanie obciążone hipoteką, które zamiast dać nam znaczące oszczędności, no niestety wpędzi w poważne długi. Jest to scenariusz dosyć mało prawdopodobny. Jakoś nie wydaje się, aby ktokolwiek z czytelników był personą, która najzupełniej w świecie nie umie zadbać o własny interes. Zapewne tak jest, czyż nie jest tak?

Pamiętajmy także o tym, że notariusz, ale również w wielu przypadkach prawnik specjalizujący się w nieruchomościach, są niesamowicie potrzebni. Szczególnie notariusz, który co prawda nie pomoże nam zbytnio, lecz tak czy siak podpisanie umowy bez notariusza jest czymś całkowicie niewskazanym. Warto również sprawdzić dokładnie sprzedającego mieszkanie, może się okazać, iż jest osobą, która całkowicie nie wzbudzi naszego zainteresowania. W 2014 roku mieszkań obciążonych hipoteką, na sprzedaż, jest tak sporo, że nie ma sensu podpisywać umowy z człowiekiem nie umiejącym wzbudzić naszego zaufania. Pamiętajmy również o tym, iż może być taka sytuacja, że sprzedawane mieszkanie nie cechuje się dobrym stanem, w końcu z jakiegoś powodu ktoś chce się jego pozbyć. Bądźmy ostrożni, a wszystko będzie w należytym porządku.

Post Tagged with , , ,

Comments are closed.