housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Sprzedaż i wynajem » Jak w szybki sposób sprzedać działkę budowlaną?

Jak w szybki sposób sprzedać działkę budowlaną?

Działka budowlana, szczególnie taka zlokalizowana pod dużym miastem, w jego obrębie, albo gdzieś w innym atrakcyjnym miejscu – pod względem transportowym czy turystycznym, bez żadnego cienia wątpliwości jest fantastycznym interesem. Jeżeli przed kilkoma laty dostaliśmy lub kupiliśmy działkę budowlaną, a teraz chcemy ją sprzedać, niemalże na pewno zarobimy spore pieniądze. Chociaż niech nikt z nas nie myśli, że na wszystkich działkach budowlanych można zarabiać, to w szczególności teraz jest coraz cięższe. Bo mimo wszystko działka budowlana w niewielkim mieście, zlokalizowanym gdzieś na prowincjonalnym uboczu, tak czy siak nie sprzeda się tak szybko. Wiadoma sprawa, że dobry handlowiec jest w stanie sprzedać niemalże wszystko. I to do niego warto się zgłosić, jeżeli nie chcemy czekać, bardzo zależy nam na czasie.
house3
Oczywiście możemy dostać pieniądze z góry, ale nie zapominajmy o tym, iż to będą sporo mniejsze pieniądze, aniżeli tego oczekujemy. O wiele lepszą opcją jest zapłacenie prowizji za sprzedaż, co także będzie dodatkowym wydatkiem, ale mimo wszystko lepsze to, aniżeli pozbycie się znacznej ilości gotówki. Oczywiście jeżeli komuś jest potrzebna kasa na gwałt, zależy od niej dosłownie jego życie, pójdzie na każde ustępstwo, ale jeżeli nie jesteśmy specjalnie zdesperowani, bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy czekać na pozytywne wieści od pracownika biura pośrednictwa nieruchomości, działek budowlanych, no wiadomo każdy wie o co dokładnie chodzi.

Najatrakcyjniejsza pod względem finansowym, chociaż nie do końca taka idealna opcja, to bez dwóch zdań szukanie zainteresowanego zakupem działki budowlanej na własną rękę. Czyli bez dwóch zdań warto zrobić tak, że najzwyczajniej sami będziemy się ogłaszali w tych miejscach, do których zachodzą ludzie zainteresowani działkami budowlanymi na Mazowszu, Mazurach, Małopolsce czy Lubelszczyźnie. Trzeba porobić fotki, ładne opisy, zamieścić ogłoszenie na niezliczonej liczbie serwisów ogłoszeniowych, płatnych, darmowych, wszystkich, a pewnie jakieś efekty będą. Nie bądźmy mimo wszystko optymistami, ponieważ nie każdy telefon od zainteresowanego automatycznie oznacza, że podjedzie do nas, nie mówiąc już o podpisaniu z nami umowy. Która opcja jest najbardziej wskazana? W sumie można szukać kupca na działkę budowlaną samodzielnie, ale również zlecić poszukiwania dla sprzedawców. Tym sposobem znacznie zwiększamy szanse na to, iż pozbędziemy się w miarę szybko swojej działki.

Comments are closed.