housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Osiedla mieszkaniowe » Jak załatwić sobie miejsce do parkowania?

Jak załatwić sobie miejsce do parkowania?

Nawet na młodych osiedlach nie ma dostatecznej ilości miejsc parkingowych – szczególnie jest to zauważalne późnym wieczorem, gdy większość mieszkańców odpoczywa lub śpi. To niby jak wtedy zaparkować? Cóż, zapewne prędzej czy później znajdziemy jakieś miejsce parkingowe, ale ileż stracimy czasu, nerwów i kasy! I dlatego właśnie warto zapłacić za miejsce na parkingu. Coraz popularniejsze, szczególnie w dużych polskich miastach, są właśnie płatne miejsca parkingowe. Płacimy, wykosztowujemy się, no ale przynajmniej żaden nieproszony kierowca nie zajmie naszego miejsca. Czyż nasze życie nie byłoby wspanialsze, gdybyśmy mieli możliwość parkować codziennie na tym samym miejscu? Niby nikt z nas nie przepada za schematami, “Dzień świstaka” w rzeczywistości nie jest w porządku, no ale akurat dla wolnego miejsca parkingowego bez wątpienia można zrobić wyjątek.
house1
Naturalnie trzeba się bardzo śpieszyć z tymi wolnymi miejscami, ponieważ one są bardzo szybko zajmowane. Jakby nie patrzeć nie mówimy tutaj o większym wydatku finansowym, więc nawet jeżeli ktoś jest wielce oszczędny, tak czy siak prędzej czy później skusi się na zakup własnego miejsca parkingowego.

Pamiętajmy również o tym, że jakby nie patrzeć fantastycznym pomysłem jest zakup garażu – to już sporo droższa inwestycja, ale przynajmniej gwarantujemy sobie o wiele większe bezpieczeństwo. Może się o tym nie mówi, ale złodzieje samochodów nie wyginęli wraz z unicestwieniem gangu pruszkowskiego, mokotowskiego czy wołomińskiego. Co jak co, ale są takie marki samochodów, których właściciele powinni bardzo uważać, ponieważ są na liście najchętniej kradzionych aut. Taki garaż to strzał w dziesiątkę również z takiego powodu, że jeżeli już się coś tam popsuje, no to będziemy mogli wjechać na spokojnie do garażu i sprawdzić. Przy założeniu, iż przynajmniej częściowo orientujemy się w tym jak w ogóle naprawia się auta. Aby kupić miejsce parkingowe / garaż, bez uskarżania się na cenę, przede wszystkim trzeba rozglądać się za “domem” dla swojego auta w lokalnych serwisach ogłoszeniowych. W większości przypadków ogłoszenia, które są tam umieszczane mogą się podobać.

Wiadoma sprawa, miejsce parkingowe czy garaż są jakby nie patrzeć zawsze dodatkowym wydatkiem, kosztem finansowym, który jest zauważalny. To niby wszystko prawda, ale bądź co bądź to wcale nie ma takiej sytuacji, że będziemy wielce narzekali na swoją sytuację finansową. A przynajmniej nasze życie będzie o wiele przyjemniejsze, pozbawione stresu.

Comments are closed.