housesnorthwest@housesnorthwest.com


Tag Archives: mieszkanie

Wahania na rynkach nieruchomości

Branża związana z nieruchomościami jest niezwykle ważna dla całej gospodarki. Często się o niej mówi, określa jej rozwój, wahania, spadki popularności, spadki zakupu mieszkań lub ich wzrost. Jest to istotne również dla całej rzeczy obywateli, którzy albo przymierzają się do kupienia nieruchomości, albo do jej sprzedaży. W związku z tym warto wiedzieć, że chcąc kupić mieszkanie ma się dwie możliwości – nabyć je na rynku pierwotnym albo na rynku wtórnym. Podjęcie decyzji jest zazwyczaj uzależnione od ceny nieruchomości, jej wyglądu oraz oczekiwań klienta, związanych przyszłym lokum oraz jego przeznaczeniem. Po rynku pierwotnym można spodziewać się nieruchomości całkowicie nowej, nigdy niezamieszkałej przez nikogo, w stanie surowym, którą trzeba zagospodarować od początku do końca.
Read More

Jakie minusy i plusy może mieć zakup swojego mieszkania od firmy deweloperskiej i na rynku wtórnym.

Zakup nowego mieszkania to dla większości ludzi bardzo ważna życiowa decyzja. Duża część z nas takiego zakupu dokona tylko jeden raz, a jest także spora grupa osób, którzy nigdy przed taką decyzją nie staną. Osoby, jakie będą szukać dla siebie nowego mieszkania mają dwie możliwości do wyboru, a każde rozwiązanie ma jakieś wady i zalety. Pierwszą opcją będzie kupno lokalu używanego, bez przerwy pojawiają się oferty sprzedaży tego typu mieszkań. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że często są one gotowe do zamieszkania od razu, co najwyżej ze zrobieniem drobnego odświeżenia.
Read More

Jakie zalety i wady posiadają mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego, w jaki sposób ich najlepiej szukać.

Zakup nowego lokum to dla wielu ludzi bardzo poważna decyzja. Będzie się to przecież wiązać z tym, że w kupionym mieszkaniu będzie się mieszkać przez kolejne kilkanaście lat. Zapomnieć też nie można o kwestiach finansowych, niewiele osób nabywa mieszkanie za gotówkę, tylko posiłkuje się raczej kredytem, a te również są brane na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Dlatego też planując zakup nowego mieszkania czy domu trzeba porządnie wszystko przemyśleć, zastanowić się dokładnie, czego się chce i jakie będzie się miało możliwości finansowe i dopiero wtedy wyszukanie najlepszego lokum.
Read More

Kupno nowego i wtórnego lokum we Wrocławiu łatwiejszym niż by się mogło wydawać

Wrocław od lat funkcjonuje jako miejsce specjalne w polskiej przestrzeni. Jako nowocześnie zagospodarowane miasto oferujące dostęp do wszystkich fundamentalnych benefitów wynikających ze statusem dużego miasta oraz wyjątkowym zapleczem artystycznym Wrocław jest miejscem, do którego ciągną nie tylko wczasowicze, ale również ludzie chcący zacząć tu nowy rozdział życia.
Read More