housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Sprzedaż i wynajem » Na co zwrócić uwagę wynajmując mieszkanie lub pokój dla studenta?

Na co zwrócić uwagę wynajmując mieszkanie lub pokój dla studenta?

Jeżeli myśleć stereotypowo, nie ma najmniejszego sensu wynajmować pokoju lub mieszkania studentowi – przecież to brudas, imprezowicz, taka osoba, której całkowicie nie można zaufać. Nic dziwnego: w końcu wreszcie mieszka bez rodziców, a więc nieco mu odbija. Niby stereotypy nigdy nie biorą się z powietrza, ale akurat takie postrzeganie polskich żaków nie ma najmniejszego sensu. Nigdy nie można zakładać pesymistycznie, że młody człowiek, któremu powierzymy swoją własność spowoduje, iż po pewnym czasie będziemy bardzo żałowali podjęcia takowej decyzji. Chociaż wiadoma kwestia, że przydałoby się jakoś zabezpieczyć, nawet nie chodzi o szkodliwe skutki imprezowego stylu życia. Zatem w tym tekście właściciele nieruchomości mogą znaleźć kilka porad na temat tego co robić, aby wynająć mieszkanie albo pokój dla studenta i najzwyczajniej w świecie tego nie żałować. Co jest najważniejsze przy najmie? Każdy prawnik to potwierdzi, nawet taki kiepski: najważniejsza jest umowa. Jeżeli nie będziemy mieli podpisanej umowy, która oczywiście według polskiego prawa będzie legalna, nie będziemy mieli potem możliwości wyegzekwowania należnych pieniędzy.
rental1
Np. jeżeli student zaleje sąsiadów z dołu – brak umowy sprawia, że żak będzie mógł odejść wolno. No bo niby co mu zrobimy? Przecież jesteśmy zapewne cywilizowanymi osobami, a więc wszelkiego rodzaju czyny zabronione z całą pewnością nie wchodzą w rachubę. Zatem – podpiszmy umowę o wynajem, którą bezproblemowo znajdziemy w Internecie. Pamiętajmy również o tym, aby przed wynajęciem mieszkania sprawdzić dokładniej studenta, po prostu niektórzy ludzie wzbudzają zaufanie, inni zaś wręcz odwrotnie. Pewnie nietrudno się domyśleć, iż sensownie przygotowana umowa i umiejętnie wybrany lokator niemalże we wszystkich przypadkach oznaczają brak problemów. Jak to się mówi, przezorny zawsze ubezpieczony. Jeszcze inna kwestia: studenci nierzadko nie są bez winy, ale niestety to samo można powiedzieć o właścicielach wynajmowanych mieszkań! Weźmy chociażby pod uwagę to, że często ludzie żądają za swoje lokum dużych pieniędzy, chociaż tak naprawdę meble przypominają lata wczesnego Gierka, a na dodatek ściany nie były malowane przez dekady. Potem wielkie zdziwienie, iż niektórzy mają problem ze znalezieniem chętnego na wynajęcie mieszkania…

kobidz_rent2Ostatnia kwestia na którą trzeba zwrócić uwagę: załatwiamy wszelkie kwestie dotyczące wynajmowania mieszkania samodzielnie czy jednak korzystamy z usług pośrednika? Ta pierwsza opcja jest dobra głównie dla osób, którym bardziej zależy na pieniądze, aniżeli świętym spokoju i komforcie życiowym. Jeśli ktoś ma czas na to, aby szukać na własną rękę lokatorów, rozmawiać z nimi, nie ma żadnego problemu. Jednakże bardziej wygodnickiej osobie bez większego cienia wątpliwości można zalecić to by nawet nie myślała o tym, że pośrednik weźmie zbyt wiele kasy za nicnierobienie. Bo tak nie będzie.

Comments are closed.