housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Osiedla mieszkaniowe » Odbiór mieszkania a zgłaszanie poprawek do dewelopera

Odbiór mieszkania a zgłaszanie poprawek do dewelopera

Jako osoba, która zakupiła mieszkanie na rynku pierwotnym, za jak powszechnie wiadomo bardzo duże pieniądze, mamy święte prawo oczekiwać ze strony dewelopera całkowitego profesjonalizmu. Czyli jeżeli coś z tym mieszkaniem będzie nie w porządku, bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy zwracać uwagę na dosłownie każdy detal. Bądźmy upierdliwi, niech deweloper nas nie lubi, ale cóż z tego, skoro od naszego postrzegania zależy nasza przyszłość? Jeżeli na samym początku będziemy bali się zgłosić poprawki, nie powinniśmy być zbytnio zdziwieni, jeżeli potem będziemy nieustannie narzekali na stan swojego mieszkania. Niektóre rzeczy powinny być od razu poprawione, ponieważ później będzie na to już za późno. Poza tym, to chyba coś całkowicie typowego, że chcielibyśmy wprowadzić się do takiego mieszkania, które pod wszystkimi względami jest niemalże idealne? Jeżeli komuś nie za bardzo zależy na mieszkaniu, to może jeszcze nie czas na branie kredytu hipotecznego? To tylko takie wtrącenie…
house10
Zatem niech odbiór mieszkania nie będzie wyłącznie formalnością – przydałoby się dbać o to, aby wszelkie poprawki zostaną zgłoszone, a później zrealizowane. Bo może być tak, że podzielimy się z kimś swoimi spostrzeżeniami, a co do czego przyjdzie, to tak czy siak nic nie zostanie poprawione. Wiadomo jacy są generalnie budowlańcy i deweloperzy. Mimo pozytywnych zmian w polskim społeczeństwie, naszym prawie, gospodarce, w dalszym ciągu nie jest tak, iż zawsze i wszędzie przestrzegamy podstawowych zasad. Niby to jest coś powszechnego, nie jest to wyłącznie spotykane na polskim rynku deweloperskim, ale ciężko pojąć osoby, które zakładają, że to może być jakaś norma.

A co może zrobić taki człowiek, który co prawda chciałby wypomnieć wszystkie błędy budowlane, wykończeniowe, ale najzwyczajniej w świecie nie należy do osób, które pozjadały wszystkie rozumy, czyli znają się na niemalże wszystkim? W wielu przypadkach nasza postawa jest taka, że z góry zakładamy, iż na dosłownie wszystkim się znamy. Potem jest tak, że taki człowiek wykazuje poprawki do dewelopera, które jednakże są całkowicie bezzasadne. To może bardziej wskazanym rozwiązaniem jest to, aby rozejrzeć się za specjalistą od remontów i budowlanki, który za odpowiednią opłatą sprawdzi czy z naszym nowym mieszkaniem jest wszystko w należytym porządku? Pamiętajmy, iż jeśli nikt nie będzie zwracał uwagi na poprawki, po pewnym czasie deweloperzy doprowadzą do tego, że jakość będzie polskich mieszkań będzie o wiele gorsza.

Comments are closed.