housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » web_cat » Inwestycje w rynek nieruchomości » Odbiór techniczny budynku – wskazówki

Odbiór techniczny budynku – wskazówki

Podpowiadamy, w jaki sposób uskutecznić odbiór techniczny nowego mieszkania samodzielnie. Na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania, co zabrać z sobą na odbiór, które zgłaszać usterki.
Najlepiej jeżeli na odbiór mieszkania możemy zabrać kompetentnego inżyniera czy też firmę remontową, jaka będzie wykańczać nasze mieszkanie.

kleje

Autor: SOUDAL

klik

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak decydujemy się przeprowadzić odbiór techniczny nowiutkiego mieszkania – oferujemy piękne mieszkania na sympatycznym osiedlu – samodzielnie – nic straconego, ale przygotujmy się starannie. Zanim wybierzemy się na odbiór techniczny mieszkanka zapoznajmy się wcześniej z normami o badaniach przy odbiorze. Polecam przed oficjalnym odbiorem technicznym mieszkania najpierw przeprowadzić samodzielną inspekcję, najlepiej oczywiście z fachową pomocą. Bez presji czasu łatwiej wówczas szczegółowo obejrzeć mieszkanie. Na właściwy odbiór mieszkania umawiamy się za każdym razem w przeciągu dnia, gdy jest widno, by było można spostrzec wszelkie usterki oraz nierówności.
panorama - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania rozpoczynamy od obmiarowania każdego pomieszczenia, sprawdzając czy mieszkanie zostało pobudowane zgodnie z projektem i pamiętając o podanym w umowie dopuszczalnym marginesie błędu. Istotne będą wszystkie wnęki – w czasie odbioru technicznego wnętrza skontrolujmy zwłaszcza te, które w planie przewidziane były na głębokość standardową sześćdziesięciu centymetrów.

Jeśli szukasz najatrakcyjniejszej aktualnie propozycji na rynku, spójrz na stronę a na pewno tutaj ją szybko zobaczysz i z chęcią z niej skorzystasz.

Jeżeli będą płytsze – niezbędne będzie wykonanie meblowych zabudów na wymiar, co znacznie podniesie koszta wykończenia nowego mieszkania.

Przeprowadzając odbiór techniczny mieszkanka zwróćmy uwagę na rozmiary pozostałych kluczowych miejsc założonych na przykład na ustawienie pralki, brodzika, typowych szaf itp.
Post Tagged with , , , ,

Comments are closed.