housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Inwestycje » Program MdM ma wiele zalet

Program MdM ma wiele zalet

Niektórzy ludzie wychodzą z założenia, że program rządowy MdM jest kiepskim programem, ponieważ powoduje szybki wzrost cen nieruchomości. Czyli wynikałoby z tego, iż wielomiliardowa pomoc polskich podatników jest bardzo pomocna, ale tylko i wyłącznie dla firm deweloperskich. Cóż, ciężko się z tym zgodzić, chociaż w sumie to trochę racja, że jakby nie patrzeć nawet podatnicy, którzy nie posiadają własnego mieszkania składają się na mieszkania dla młodych z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i innych dużych miast.

kobidz_art1Jednakże z tym chyba nie da rady walczyć, poza tym odrzućmy na moment własne poglądy i zastanówmy się nad jednym: czy program MdM bardzo pozytywnie wpływa na sytuację młodych małżeństw, które nie mają innej możliwości wprowadzenia się na swoje, aniżeli właśnie skorzystanie z rządowego programu o nazwie MdM? Generalnie to w tym przypadku jest raczej tak, że mimo wszystko MdM jest niesamowicie opłacalne. Gdyby było inaczej, to młodzi Polacy nie marzyliby o tym, aby zostać włączonym do tego programu. Nikt nikogo do tego nie zmusza, więc mimo wielu wad, takie programy pomocowe są strzałem w dziesiątkę, no nie jest właśnie tak?

Wiele polskich małżeństw wyjeżdża za granicę – właśnie z powodu kiepskiego rynku mieszkaniowego. Niby i w tych mitycznych Niemczech, Norwegii, UK i innych “rajach” wcale nie jest kolorowo, ale potężna emigracja jest faktem z którym ciężko się nie zgodzić. Takie programy sprawiają, że większa liczba polskich małżeństw zostaje we własnej ojczyźnie. U nas są wydawane pieniądze, płacone podatki, rodzone dzieci, więc na przestrzeni lat takie małżeństwo zwróci podatnikom i państwu swoją “darowiznę”.

W 2014 będzie już problem z tym, aby kupić mieszkanie z pomocą państwa, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie, tzn. w 2015 roku, znowu rząd wyda przynajmniej kilka miliardów złotych na pomoc młodym. Warto się pośpieszyć, zapoznać się z informacjami dotyczącymi programów pomocowych, to potem będzie nam przynajmniej dużo łatwiej załatwić wszelkie formalności. Jeżeli jakieś młode małżeństwo ma jakiekolwiek pytania dotyczące programu MdM, uprasza się o szybki kontakt. Autor tego tekstu nie gryzie, bez najmniejszego cienia wątpliwości sprawi on, że wreszcie zostaną udzielone odpowiedzi na wszelkie pytania. Niektóre programy socjalne faktycznie nie mają sensu, ale jakby tak się bliżej przyjrzeć MdM, to mimo wszystko ciężko powiedzieć, iż pomaganie młodym Polakom jest czymś całkowicie bezsensownym.

 

Comments are closed.