housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » web_cat » Formalności budowlane » przepisy w budowlance

przepisy w budowlance

Kiedy kupujemy lub stawiamy dom powinniśmy dowiedzieć się jakie przepisy nad obowiązują. Jest to ważne, ponieważ każdy dokument podpisywany przy okazji inwestycji budowlanych musi być zgodny z prawem. Gdy już otrzymamy wszystkie pozwolenia, projekty itp. przychodzi moment, kiedy zaczynamy budowanie. Powinniśmy dowiedzieć się jak powinna być skonstruowana umowa o roboty budowlane. Absolutnie musimy ją podpisać z ekipą.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Oczywiście, zdarza się, że firmy budowlane chciałyby pracować „na gębę”, ale nie pozwólmy się do tego przekonać. Tylko odpowiednio skonstruowana umowa ochroni nas przed różnego typu wpadkami, wymaga od ekipy budowlanej wykonania prac z najwyższą starannością i jest dla nas podstawą do reklamacji i likwidacji ewentualnych usterek. Jeśli ekipa budowlana nie chce podpisać umowy – lepiej poszukać innej. Nie warto ryzykować, zwłaszcza przy tak dużej inwestycji jak budowanie domu.

Oczywiście odpowiednią umowę powinniśmy podpisać, jeśli chcemy zatrudnić ekipę do wyremontowania mieszkania zakupionego na przykład od dewelopera. To niezwykle ważne nie tylko ze względu na możliwe poprawki w mieszkaniu, ale też na bezpieczeństwo pracowników remontowych.

Umowa własnościGdy kupujemy mieszkanie istotne jest również prawo własności nieruchomości. Nie wolno nam zapomnieć, że jedynym dokumentem potwierdzającym naszą własność mieszkania jest umowa kupna/sprzedaży w postaci aktu notarialnego. Umowa przedwstępna z deweloperem nie jest takim dokumentem, nawet jeśli jest to akt notarialny.

Jeśli prawo inwestycji budowlanych jest dla nas niezrozumiałe albo za skomplikowane warto zasięgnąć porady prawnej. Nie jest to bardzo kosztowna usługa, a zyskujemy pewność, że zawieramy umowę bez żadnych kruczków. Zazwyczaj mieszkanie czy dom to duży wydatek, zatem należy dołożyć sił, by umowa była napisana z najwyższą starannością i z zachowaniem przepisów.

Sprawdź co podpisujeszPrzedsiębiorstwa budowlane czy deweloperzy podpisują mnóstwo różnego rodzaju umów i mają od dawna własne wypracowane wzory. Za każdym razem jednak trzeba umowę powoli przeczytać i najlepiej skonsultować z adwokatem. Nie dajmy się przekonać zdaniem, że „to zwykła umowa”.

Zobacz naszą następną witrynę. Tam opublikowaliśmy interesujące informacje. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezmiernie przyjemnie, jeśli posty będą Ci się podobać.

Zawsze musimy mieć pewność, że umowy są zgodne z prawem.

Post Tagged with , ,

Comments are closed.