housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Inwestycje » Ubezpieczenie domu i mieszkania to coś niezbędnego

Ubezpieczenie domu i mieszkania to coś niezbędnego

Mądry Polak po szkodzie – w niemalże wszystkich przypadkach to jest sytuacja taka, że mimo wszystko nie potwierdzamy tego stereotypu. A już na pewno nie częściej, niż inne nacje. Mimo wszystko przydałoby się zwrócić uwagę tym wszystkim, którzy niejako zapominają często, iż ich los zależy tylko i wyłącznie od tego co robią w tej chwili. Jeżeli ktoś zignoruje rady zamieszczone w tym artykule, to niech później nie zakłada, że w każdym przypadku będzie zadowolony. Będzie raczej potwierdzał stereotyp takiego Polaka, który jest mądry, ale tylko i wyłącznie po szkodzie. W tym tekście głównie o konieczności ubezpieczenia swojego mieszkania i domu. Generalnie chodzi o zabezpieczenie swojej nieruchomości, w żadnym razie nie można dopuścić do tego, iż nasza posiadłość będzie całkowicie nieubezpieczona. Tyle pożarów, powodzi czy włamań. Niemalże codziennie ktoś w naszym mieście traci dorobek całego życia, niby dlaczego uważamy, że przez całe życie będziemy mieli szczęście?
cottage-160367_150
Wiadoma sprawa, ubezpieczenie swojego dobytku od wszystkiego jest bardzo drogie, wręcz niemożliwe. Jednakże ciężko zrozumieć powiedzmy mieszkańca południowej Polski, np. Dolnego Śląska, który nawet nie ubezpieczył swojego domu od skutków powodzi. Przecież premier Cimoszewicz miał prawie 20 lat temu prawdę, gdy powiedział publicznie, że ludzie powinni się ubezpieczyć, ponieważ tylko ubezpieczenie gwarantuje godziwe pieniądze, niezbędne na odbudowanie się. Oczywiście historia pokazuje, iż nawet jeżeli człowiek nie był ubezpieczony, to w tych bardziej medialnych wydarzeniach dostawał pieniądze, ale nie powinniśmy zakładać, że w każdym przypadku tak będzie. Poza tym, mówi się tylko o części zdarzeń. Jeżeli wyleje rzeczka w zapomnianej przez wszystkich wiosce, nie będzie nam zapewne do śmiechu…

nieruchomości_favCzyli znajdźmy takiego ubezpieczyciela, który potrafi zadbać o człowieka. W wielu przypadkach ubezpieczyciele niestety kantują Polaków – fakty są takie, że Polska to nie Niemcy, nie jesteśmy w dalszym ciągu krajem, w którym koncerny, zazwyczaj z zagranicznym kapitałem, potrafią uszanować drugiego człowieka. Oczywiście i na Zachodzie nie jest idealnie, ale jednakże Polacy muszą poświęcić sporo więcej swojego czasu na to, aby najzwyczajniej w świecie zabezpieczyć swoją przyszłość. Wybierając takiego ubezpieczyciela, który faktycznie jest w porządku. Nie jest powiedziane, że trafienie na solidnego ubezpieczyciela jest mega trudne, nie jest jednakże łatwe.

Comments are closed.