housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » web_cat » Formalności budowlane » Uczmy dzieci dbać o środowisko!

Uczmy dzieci dbać o środowisko!

Wiele emocji obudziła tak zwana „ustawa śmieciowa” regulująca na nowo proces wywożenia śmieci z naszych bloków. Dobrze jest w kontekście tego rodzaju zmian poruszyć wątek segregacji odpadów z naszych domów. Czy to się w jakiś sposób sprawdza? Odpowiedź jest prosta – jasne że tak!

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Na każdym osiedlu ustawione są pojemniki do segregacji (więcej bonusów) śmieci. Wciąż więcej ludzi podejmuje decyzję o segregowaniu odpadów i przez to przyczyniać się do sprawniejszego funkcjonowania naturalnego środowiska. To, że przerabiamy surowce wtórne mówi o nas, jako o grupie społecznej bardzo dobrze. Jesteśmy coraz bardziej świadomi korzyści jakie niesie ze sobą segregowanie śmieci.

Jak zacząć

Kontenery na odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Najprościej skopiować w małej skali rozdział jaki jest stosowany na koszach na osiedlu. Dobrze jest nabyć kosze do segregacji odpadów, dobrze je podpisać i ustawić w miejscu, gdzie zwykle stoi kubeł na śmieci. Kiedy już mamy odpowiednie kosze trzeba po prostu z nich korzystać. Po kilku dniach wkładanie papieru, plastiku czy szkła do właściwego pojemnika stanie się już nawykiem. Dobrze jest także w segregację śmieci włączyć bliskich. Dla dzieci może to być doskonała zabawa, a przy okazji możemy przyzwyczaić je do dbałości o środowisko naturalne.

Oczywiście, kłopotem może być to, że nie na wszystkich osiedlach są kontenery na śmieci (odpowiednia strona) przeznaczone do segregowania odpadów. Ta sytuacja ulegnie zmianie. Każda osoba, która zadeklaruje, że chce segregować śmieci będzie miała zapewnioną taką możliwość. To odbiorcy odpadów będą musieli się postarać, by dostarczyć odpowiednie kontenery.

Dajmy przykład dzieciom

Papierowy karton- recykling

Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się od pierwszych lat życia uczyć dzieci dbania o środowisko. Najłatwiejszym sposobem, jest właśnie segregowanie śmieci. Gdy mamy możliwość, opowiedzmy najmłodszym członkom rodziny jak wykorzystuje się surowce wtórne. Istotne jest, żeby pojęły sens tego co robią.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (http://www.domymax.pl/projekty-domow/domy-eko/) to często najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w tym wypadku – gdy klikniesz ten odnośnik, odkryjesz podobne pomocne wiadomości.

Nie zapominajmy, że mamy tylko jedną planetę Ziemię. Jeżeli zarzucimy ją odpadami i zatrujemy nie będzie już dobrym domem, a raczej miejscem byle jakiego życia. Przecież chcemy dla naszych potomków dobrze – zróbmy więc wszystko, by żyły w czystym środowisku. Zacznijmy od nas samych już dzisiaj. Nie ma na co czekać, segregowanie śmieci jest łatwe a daje wielkie efekty!

Post Tagged with , , ,

Comments are closed.