housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Sprzedaż i wynajem » Wady i zalety projektu z katalogu

Wady i zalety projektu z katalogu

Gotowe projekty domów jednorodzinnych mają sporo zalet, ale jak to w życiu, tak czy siak nie są pozbawione wad. W pierwszej części tego tekstu warto wymienić najbardziej znaczące zalety projektów z katalogu, w drugiej zaś postarajmy się o nieco obiektywności, czyli zamieszczenie wad takowego rozwiązania…
st5
Niewątpliwie dużą zaletą domów z katalogów jest ich cena. Są sporo tańsze, aniżeli indywidualne usługi architektoniczne. Architekci są jedną z lepiej zarabiających grup zawodowych w naszym kraju, a więc to jednoznacznie wskazuje, że cena typowego projektu nie należy do niskich. Skoro decydujemy się już na architekta, zapewne nie będziemy chcieli zaakceptować przeciętnego projektu, zatem zdecydowanie przydałoby się nastawić na większy wydatek. Trzeba również docenić brak długiego czekania na projekt: czyli przynajmniej nie będzie takiej sytuacji, iż będziemy przez długi okres czasu oczekiwali na gotowe dzieło architekta. Projekty domów z katalogów są także o tyle fantastyczne, że najzwyczajniej w świecie pozwalają uniknąć wpadek projektowych. Skoro coś jest gotowe, kupowane przez sporą liczbę osób, niejako automatycznie jest dopracowane w każdym detalu. Pewnie nie zawsze nawet gotowce są w porządku, ale w przeważającej większości przypadków możemy być najzupełniej spokojni.

st6Sporą wadą gotowców jest schematyczność, ale również to, iż nie za bardzo możemy je poprawiać. Czyli może być tak, że nie zdołamy natrafić na taki projekt architektoniczny, który w pełni zdoła nas zadowolić. Nawet jeżeli nie jesteśmy generalnie osobami, które wszędzie szukają dziury w całym, to jednakże wielce realne, iż chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze na projekcie, będziemy zmuszeni nieco odpuścić. Inna wada jest taka, że najzwyczajniej w świecie nie będziemy mieli nieprzeciętnego domu. Czyli gdzieś w Polsce są podobne domy do naszego, identyczne. Jednakże to chyba żaden większy problem dla typowego czytelnika?

Jak zatem widzimy, generalnie domy z katalogu są w porządku. Są sporo tańsze, bardziej i szybciej dostępne, nie ma żadnego problemu z ich odbiorem technicznym, no wszyscy są zadowoleni. Jednakże jeżeli ktoś ma nieco większe pieniądze, wymagania, czas, mimo wszystko powinien zastanowić się czy w tym przypadku bardziej wskazanym rozwiązaniem nie byłby właśnie indywidualny projekt domu. Jeżeli ktoś będzie miał problem z ostatecznym wyborem – gotowy projekt czy jednak na indywidualne zamówienie, niech oczywiście zadaje pytania!

Comments are closed.