housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Osiedla mieszkaniowe » Warto mieszkać we Wrocławiu!

Warto mieszkać we Wrocławiu!

Wrocław to po Warszawie, Krakowie i Łodzi największe polskie miasto. To według wielu w sumie najwspanialsze miasto w naszym kraju – sporo w tym prawdy, chociaż są różne upodobania. Niektórzy wolą Warszawę, inni zaś Kraków czy Gdańsk, są nawet fanatycy Łodzi, Szczecina czy Rzeszowa. Różnorodność przede wszystkim! Jeśli ktoś chciałby zamieszkać we Wrocławiu, niech się nawet nie zastanawia: żyje się tutaj całkiem nieźle, oczywiście jak na polskie warunki. To chyba coś całkowicie oczywistego, że w żadnym razie nie ma tak, iż nawet najgorsza praca we Wrocławiu jest dużo lepiej płatna, niż w innych polskich regionach. Jednakże widać wielu wrocławian, którym całkiem nieźle się powodzi, biorą udział w bogatym wrocławskim życiu kulturalnym, najzwyczajniej w świecie lubią i szanują swoją małą ojczyznę.
house10
Nieruchomości we Wrocławiu do tanich nie należą, to chyba coś typowego, że skoro ludzie potrafią zadłużyć się na ponad dwie dekady, tylko po to, aby wreszcie wprowadzić się do bądź co bądź niewielkiego mieszkania, to ciężko w ogóle mieć nadzieję, iż zakupimy tanie mieszkanie. Są co prawda wielce korzystne oferty sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego, ale nie zawsze sytuacja jest faktycznie korzystna. Istnieje względnie spore prawdopodobieństwo wpadki, czyli zakupimy mieszkanie, które będzie zadłużone czy w beznadziejnym stanie. Szczególnie wrocławskie kamienice kryją nieco niefajnych sekretów, przykładowo możemy zakupić mieszkanie w takiej kamienicy, w której panuje patologia, a na dodatek właściciel chciałby się jak najszybciej pozbyć wszystkich lokatorów. Czyli uważajmy na mieszkania z rynku wtórnego.

house9Na pewno mieszkania z rynku pierwotnego są pod wieloma względami bardziej wskazanym wyborem. Chociażby ze względu na lepszy klimat – wprowadzamy się do nowego bloku, reszta mieszkańców jest w podobnym wieku, raczej ciężko o seniorów czy rodziców, którzy dorobili się patologicznego potomstwa, które tylko uprzykrza życiem mieszkańcom. Może trochę zbyt ostro to zostało napisane, ale chyba każdy zdaje sobie sprawę jakie są realia niektórych polskich dzielnic. Niby idzie się przyzwyczaić, ale po co przyzwyczajać się do nienormalności, skoro można mieszkać w bardzo fajnym miejscu? To może nie będzie przesadnie obiektywny koniec tekstu, ale zapamiętajmy jedno: obie opcje mają nieco wad, ale mimo wszystko fakty są takie, że kupno nieruchomości z rynku pierwotnego jest sporo bardziej wskazanym rozwiązaniem. To akurat jasne.

Comments are closed.