housesnorthwest@housesnorthwest.com


Category Archives: Formalności budowlane

W jaki sposób poprawnie przeprowadzić badanie konstrukcji budynku?

Uniwersalnie wiadomo, że budynki, które otaczają nas codziennie tracą wiele swoich atutów wizualnych na rezultat czasu. Jest to na pewno związane z częstymi opadami atmosferycznymi, jakie niestety są w stanie destruktywnie wpłynąć na całą budowę naszego budynku. Taki stan rzeczy z pewnością nie jest dla nas pozytywny, bowiem w szeregu przypadków liczne nadszarpnięcia mogą na trwałe uszkodzić fundamenty naszych budynków.
Read More

Kontrola zabezpieczenia przeciwpożarowego

Prowadzenie firmy, abstrahując od umiejętności biznesowych, wymaga dużo

wytrwałości. Załatwianie wielu przewidzianych prawem zadań zajmuje masę czasu. Starczy wspomnieć o formalnościach związanych z rejestracją firmy. Nastręcza ona niemało biegania od okienka do okienka. Już po założeniu działalności możemy spodziewać się cyklicznych kontroli przeciwpożarowych, szczególnie jeżeli nasza działalność związana jest z produkcją półproduktów łatwopalnych lub też w naszej jednostce przebywają niemałe ilości osób.
Read More

Dlaczego korzystnie zamieszkać w dużym ośrodku miejskim, jak Warszawa? Co gwarantuje tego rodzaju miasto?

Każdy raczej się zgodzi z tym, iż mieszkanie w dużym ośrodku miejskim oferuje większą ilość zawodowych możliwości. Jest to logiczne, że to w tych miastach znajduje się największa ilość firm, jakie stale zatrudniają nowych pracowników, iż pojawiają się najnowsze inwestycje.
Read More

Na jakie kłopoty możesz napotkać podczas budowania własnego domu? Czego się wystrzegać?

Jeżeli zabierasz się za budowanie swojego domu, oczywiście jeszcze nie wiesz, jak dużo trudności przed Tobą. Właściwie przy budowaniu każdego domu zazwyczaj wychodzą wszelkiego rodzaju nadzwyczajne wypadki, o których nawet wcześniej byś nie pomyślał. Jeżeli zatem marzy Ci się własny domek, zdecydowanie powinieneś przygotować się już teraz na to, że na pewno nie będzie tak prosto jak obiecywał Ci główny wykonawca. Jeśli nam nie wierzysz, możesz dla przykładu zapytać przyjaciół, którzy etap budowania domu mają już za sobą – oni zdecydowanie potwierdzą nasze słowa.
Read More