housesnorthwest@housesnorthwest.com


Category Archives: Formalności budowlane

Istnieje sporo prac remontowych, jakie można dokonać samemu po podstawowym instruktażu

W dzisiejszych czasach odnawianie i odświeżanie mieszkań staje się czynnością coraz to łatwiejszą chociażby ze względu na przystępność wielu potrzebnych towarów w większych marketach budowlanych. Wskutek tego każdy zdoła zakupić przydatne urządzenia i indywidualnie wyremontować pokój bądź dokonać roboty wykończeniowe.
Read More

Jaki typ dachówki warto kupić do naszego domu?

Uniwersalnie wiadomo, że budowa domu jednorodzinnego kwalifikowana jest do niebywale skomplikowanych zadań. Jeżeli decydujemy się na taki krok to musimy koniecznie odnieść uwagę na dużo aspektów, które mogą wydawać się dla nas przytłaczające. Sytuacja oprócz tego komplikuje się w chwili, gdy nigdy przedtem nie mieliśmy do czynienia z kompetentnymi działaniami budowlanymi.
Read More

Zajęcie, gdzie fantazja ma nieocenione znaczenie

Kiedy już mamy idealne miejsce na nasz dom musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie ogarnąć projekt naszego gniazda. Wiadomo, że, gdy jesteśmy małymi dziećmi chcielibyśmy zamieszkać w pałacu – to dziewczynki lub w zamku warownym – to chłopcy. Ale, kiedy dorastamy posiadamy już trochę inne wyobrażenie naszego idealnego domu. Jednak i tak bywa, że ciężko nam dojść do porozumienia z własnymi pomysłami. Bo z jednej strony chcielibyśmy mieć dom w stylu prowansalskim, ale chcielibyśmy w sumie, by był to projekt z ogromną ilością szkła.
Read More

przepisy w budowlance

Jeśli kupujemy albo budujemy dom powinniśmy wiedzieć jakie przepisy nad obowiązują. Jest to ważne, bo każdy dokument podpisywany przy okazji inwestycji w nieruchomości powinien być zgodny z prawem. Gdy już otrzymamy wszelkie pozwolenia, projekty itp. przychodzi moment, kiedy rozpoczynamy budowę. Dobrze jest sprawdzić jak ma być spisana umowa o roboty budowlane. Bezwzględnie musimy ją podpisać z ekipą.
Read More