housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » Inwestycje » Własność czy użytkowanie wieczyste?

Własność czy użytkowanie wieczyste?

Gdy kupujemy mieszkanie powinniśmy określić się jednoznacznie co jest w przynajmniej naszym przypadku bardziej wskazanym rozwiązaniem: własność czy mimo wszystko użytkowanie wieczyste? No tak w pełni jednoznacznie to ciężko powiedzieć, iż któreś z tych rozwiązań jest o wiele korzystniejsze od drugiego, ale można w sumie zaryzykować twierdzenie, że co jak co, ale własność jest nieco bardziej wskazaną opcją. Takie jest przynajmniej zdanie autora tekstu, wiadomo, że każdy ma prawo do własnego.

house-147938_640Własność jest mimo wszystko tańszym wydatkiem – czyli nie będziemy musieli wydawać większej ilości pieniędzy za załatwienie wszelkich formalności urzędowych. Oszczędność niby aż tak bardzo znacząca to raczej nie jest, ale nietrudno dojść do takiego wniosku, iż kiedy wprowadzamy się do swojego mieszkania, liczy się każdy grosz. A zapewne nie jesteśmy jakimiś bogaczami, którzy wcale nie muszą się mierzyć z różnego rodzaju wydatkami. Czyż nie jest akurat właśnie tak? Pamiętajmy również o tym, że przydałoby się, i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, docenić nieco mniejszą ilość formalności biurokratycznych. Póki co sporo się w naszym kraju zmienia – na lepsze, ale niestety są pewne dziedziny, w których nie ma mowy o progresie, a wręcz przeciwnie, mamy regres. Np. biurokracja jest niestety coraz większym problemem. Skoro można w taki sposób nieco zaoszczędzić sobie urzędowej bieganiny, jak najbardziej warto wybrać własność. Chociaż użytkowanie wieczyste też jest spoko.

house7 Myślmy przyszłościowo – czyli pamiętajmy o tym, że jakby nie patrzeć gdy będziemy chcieli ewentualnie pozbyć się swojego lokum, a różnie to tam w życiu bywa, będzie to o wiele prostsze, szybsze, przyjemniejsze, jeżeli właśnie będziemy posiadaczami mieszkania własnościowego. Wydawałoby się zatem, iż jeżeli ktoś zastanawiał się do tej pory, co jest bardziej wskazanym rozwiązaniem: własność czy użytkowanie wieczyste, wreszcie wszystko bardzo dobrze wie. Chociaż myli się ta osoba, która wychodzi z tego założenia, że to uniwersalna odpowiedź na to pytanie. Wcale tak akurat nie jest! Co jak co, ale powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż generalnie w dzisiejszych czasach różnie to z tymi mieszkaniami bywa, więc być może jest akurat tak, że w akurat naszym przypadku użytkowanie wieczyste jest bardziej wskazaną opcją. Cóż, najważniejsze jest to, aby dopytać się jeszcze, nigdy nie podejmujemy przecież decyzji na podstawie losowych artykułów znalezionych gdzieś w czeluściach Internetu.

Comments are closed.