housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » web_cat » Formalności budowlane » Wygląd umowy określa art. 647 kc

Wygląd umowy określa art. 647 kc

Jeśli inwestor pragnie rozpocząć budowę własnego budynku, potrzebuje ludzi, którzy będą posiadali odpowiednią wiedzę oraz narzędzia, by dany budynek mógł stanąć w danym miejscu.

Na początku powinna być podpisana umowa na roboty budowlane

więcej na stronie

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Jednak nim ogólnie dojdzie do zaczęcia budowy, musi być podpisana umowa na roboty budowlane, w której jasno wpisany będzie inwestor i wykonawca, typ obiektu jaki ma zostać postawiony, a również działka, na której musi być prowadzona taka budowa.

Ciekawisz się tym działem? Przeczytaj więc dalej odbojniki ścienne o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Co więcej wpisywane są również daty, kiedy będzie można dostać się na plac z urządzeniami oraz kiedy zostaną zamykane poszczególne etapy budowy. Taka umowa zawiera także informacje w jakich transzach oraz kiedy będą dokonywane zapłaty, a kiedy któraś ze stron nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, to będzie zmuszona liczyć się z negatywnymi konsekwencjami prawnymi. Jedynie obustronne uzgodnienie takiej umowy pozwala na zaczęcie prac budowlanych na danym obszarze.

Warto poznać się z art. 647 kc

O tym jak powinna prezentować się umowa, która powinna zostać zawarta, by można było zacząć roboty budowlane, opowiada nam przede wszystkim art. 647 kc, dlatego zanim zaczniemy tworzyć taką umowę, należy do niego spojrzeć, a później wspomóc się gotowymi wzorami, które mamy szansę wyszukać w internecie (kliknij). Z powyższego artykułu wywiemy się też, że umowa zawarta pomiędzy wykonawcą a podwykonawcą jest ważna dopiero wtedy, gdy zatwierdzi ją inwestor. Co więcej umowę pomiędzy dwoma podwykonawcami musi zaakceptować nie tylko inwestor, lecz również główny wykonawca.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, sprawdź bez wahania ten świeży wpis – on też jest warty zainteresowania, więc na pewno się nie rozczarujesz!

To wszystko mamy szansę wyszukać w kodeksie cywilnym, przez to przed przejściem do przygotowywania umowy warto się z nim rzetelnie poznać.

Wszystko jest kontrolowane przez ustawy

prawo - książki

Typ zawieranych umów musi być zrobiony odpowiednio z prawem, tak aby nikt nie mógł ich podważyć. Przez to nim przejdziemy do ich tworzenia, czy dalszego podpisywania, powinniśmy wpierw zapoznać się z ustaleniami prawnymi, ponieważ wtenczas w razie czego będziemy mieli prawo powoływać się na takie umowy przed sądem, jeżeli coś nie będzie zrobione zgodnie z tym, co było w nich ustalone.

Post Tagged with , , ,

Comments are closed.