housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » web_cat » Formalności budowlane » Zajęcie, gdzie fantazja ma nieocenione znaczenie

Zajęcie, gdzie fantazja ma nieocenione znaczenie

Gdy już mamy idealne miejsce na domek należy pamiętać o tym, że będziemy musieli ogarnąć projekt naszego domu. Oczywiście, gdy jesteśmy małymi dziećmi chcielibyśmy zamieszkać w pałacu – to dziewczynki albo w zamku obronnym – tak myślą chłopcy. Ale, kiedy dorastamy mamy już zupełnie inne wyobrażenie naszego idealnego domu. Jednak i tak często trudno nam dojść do porozumienia z własnymi pomysłami. Bo z jednej strony chcielibyśmy posiadać dom w stylu prowansalskim, ale chcielibyśmy w sumie, żeby był to projekt z ogromną ilością szkła.

wyszukiwarka graficzna

Autor: Bocian
Źródło: www.projektoskop.pl

Dlatego projekty domów robią architekci, którzy potrafią we właściwy sposób wypośrodkować to, co nam się, marzy z tym, co da się zrobić. Zrobienie projektu domu to wielkie wyzwanie. Bywa, że naprawdę ciężko zrozumieć klienta. Tak, więc niezmiernie ważna jest rozmowa z osobami, które zamówili projekt domu. Teraz możliwość przedstawienia projektu w komputerze – można zwizualizować w lepszy sposób klientowi tak jak to wszystko będzie wyglądało.

Zanim stworzymy projekt musimy bardzo dużo się dowiedzieć o zapatrywaniach klienta. Wiele osób twierdzi, że dziś jest łatwiej. Niby to prawda, komputery dają nam cały ogrom możliwości. Jednak, jeśli chodzi o projekty domów to mimo plusów, jest również przez ową technologię sporo wad. Klienci bardzo „wydziwiają”. Opowiadają, że chcieliby połączenia kilku stylów, bo zobaczyli coś w Internecie, a architekt wie, że czasem byłoby to kuriozalnie. Dlatego kochani klienci, pamiętajcie, że architekci chcą Waszego dobra, chcą by projekt domu, który stworzą dobrze wyglądał i by oni sami byli dumni z tego, co zrobili. Czasem nie można wziąć pod uwagę wszystkich wskazówek klienta.

wnętrze w stylu japońskim jako przykład projektu mieszkania

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego osoby tworzące projekty domu muszą być również bardzo empatyczni. Najpierw po to by dowiedzieć się, czego tak naprawdę oczekuje klient, a potem, by we właściwy sposób wszystkie pomysły klienta połączyć, tak żeby projekt przypadł do gustu. Projekty domów można też kupić natychmiast. W biurach projektowych istnieją egzemplarze projektów, które da się kupić jak np. . Możemy poprosić, by zostały poprawione pod nasz gust, ale cena ich jest mniejsza niż całościowy projekt tworzony od początku. Jeżeli brakuje nam pomysłu, to możliwe, że któryś z tego typu projektów będzie nam odpowiadał.

Post Tagged with , ,

Comments are closed.