housesnorthwest@housesnorthwest.com


Home » web_cat » Wiadomości z rynku nieruchomości » Znawcy nieruchomości

Znawcy nieruchomości

Z pewnością nikt od razu we wszystkim nie rodzi się wielkim znawcą. W związku z tym, jeśli przyjdzie nam po raz pierwszy kupować mieszkanie, a przedtem załatwiać wszystkie formalności, to nie ma co zgrywać, że się wszystko wie, i każdy etap jest prosty. Ponieważ w przypadku takich transakcji wszystko jest rzeczywiście niezwykle zawiłe i wymaga sporej samodyscypliny, żeby opanować większość rzeczy we własnym zakresie. Gdy już uporamy się z informacjami dotyczącymi prawa do lokalu, a także dowiemy się, iż mieszkanie nie jest w żaden sposób zadłużone, wtedy można przejść do kolejnych rzeczy.

mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Mianowicie sprawdźmy stan techniczny mieszkania. I tutaj wiele osób wchodzi do nieruchomości i ogląda wszystkie kąty, ale tak naprawdę nie jest w stanie dostrzec nic szczególnego. Zwraca uwagę na to, że wszystko jest ładnie wysprzątane, wszystkie światła działają, a woda nie cieknie z kranu. Niestety to stanowczo za mało, żeby dowiedzieć się, czy będzie nam się dobrze mieszkało w tejże nieruchomości. Na co w związku z tym należy jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto obejrzeć ściany, szczególnie te od zewnątrz. Ponieważ jest to istotne, czy były one ocieplane, czy też nie. Ponadto warto zerknąć na stan uszczelnienia okien.

Jeśli zobaczymy, że okna są całkowicie do wymiany, ponieważ nie trzymają ciepła, to przekalkuluj sobie, ile taka wymiana okien będzie Cię kosztowała. Nie zapomnij dowiedzieć się o koszty ogrzewania całego budynku. Raczej mieszkanie, które posiada ogrzewanie gazowe będzie dla nas bardzo dużym obciążeniem finansowym w skali miesiąca. Dlatego lepiej skupiać się na mieszkaniach z centralnym ogrzewaniem, a także dowiedzieć się, czy opłaty są wliczane już do czynszu do spółdzielni mieszkaniowej, czy nie. Warto się przejść także dokładnie po całym pomieszczeniu. Ponieważ zweryfikujemy, czy podłogi skrzypią, a drzwi są dobrze naoliwione. Ponadto dobrze jest zrobić małe rozeznanie co do sąsiadów, czy aby nie są uciążliwi. Nie bójmy się zadawać pytań, a także oglądać wszystkiego po dwa razy.

Post Tagged with , ,

Comments are closed.